Niezwykła próba odróżnienia
dwóch różnych rzeczy

„Na tegoroczne święta prezentów nie zabraknie” – oświadczył dyrektor Łódzkiej Fabryki Prezentów. Prawdziwym rynkowym hitem ma się okazać gra planszowa o nazwie „Super mózg”.

Gra składa się z żaróweczki, dwóch kabelków metrowej długości oraz tablicy wypełnionej otworkami, na której się znajdują rysunki różnych przedmiotów codziennego użytku. Kabelki, używając wilgotnej szmatki, przyczepia się z jednej strony do głowy grającego. Końcówki przewodów służą do manipulacji na planszy. Gra zasilana jest prądem o napięciu 220V (wersja na rynek amerykański – 110 V).

Fragment planszy gry "Super mózg".

Zasada jest prosta: należy wsunąć kabelki do gniazdek umiejscowionych poniżej rysunków oznaczających dwie różne rzeczy. Każda poprawna odpowiedź powoduje zaświecenie żaróweczki oraz zniszczenie w mózgu paruset miliardów neuronów, tak aby każde następne odróżnienie dwóch różnych przedmiotów było trudniejsze. Zabawa bardzo wciąga, a napięcie w jej trakcie rośnie.

Sam dyrektor prezentował grę na sobie, w praktyczny sposób pokazując, że odróżnienie banana od roweru jest dziecinnie łatwe. Przy trzecim jednak podejściu szef fabryki miał już spore trudności z rozróżnieniem dwóch różnych rzeczy. Przy czwartym musiał zastąpić go kierownik działu.

Dyrektora odwieziono do szpitala z objawami infantylizmu. Lekarz dyżurny był wyraźnie zdziwiony, gdy zapytany o nazwisko pacjent odpowiedział: „Jacuś” i pokazał na paluszkach ile ma latek. Kierownika działu odwieziono na pogotowie już przy drugiej próbie. Jego nazwisko brzmiało: „ble…ble…”.

Jak się wydaje, gra nie jest taka całkiem prosta i może stanowić nie lada wyzwanie nawet dla specjalisty od najbardziej różnych rzeczy. Podobno jeden z wybitnych łódzkich naukowców, profesor atomistyki, zaopatrzył się już w „Super mózg” i rozpoczął pierwsze próby. Jak twierdzi sąsiadka profesora, z jego mieszkania dochodzą od wczoraj na przemian gaworzenia i kwilenie.

 

 
   

Niezwykła próba odróżnienia dwóch różnych rzeczy
 
Wafelki „Bigmix”
o delikatnym, owocowym smaku, oddalają poczucie zagrożenia w razie utraty pracy
 
Biały związek dwóch facetów hetero zawiązany w celu uzyskania ulgi mieszkaniowej dla małżeństw homoseksualnych
Plastry antynikotynowe powodują raka płuc

 


 

 

 
redakcja kontakt © Copyright Nowy Pompon. All rights reserved.