Zespół astroneurologów stwierdził zjawisko uginania się kręgosłupa podczas obserwacji gwiazd o dużej masie

 

Profesor Bogumił Karwan, szef zespołu astreoneurologów podczas konferencji naukowej odbywającej się w Ciechocinku przedstawił referat dotyczący wpływu gwiazd o dużej masie na układ kostny człowieka.

"W wyniku długotrwałych badań udało nam się ustalić, że podczas obserwacji bardzo masywnych gwiazd dzieje się coś dziwnego z kręgosłupem", stwierdził Karwan. "Ugina on się mianowicie. Im dłużej gapimy się w niebo tym bardziej się ugina, zwłaszcza w odcinku szyjnym. Kręgosłup wraca do normy, gdy tylko przerzucimy wzrok na stopy", ciągnął profesor. "Ta zależność wciąż nie jest jeszcze w pełni wyjaśniona, podejrzewamy, że jest to wynik jakiegoś nieznanego kosmicznego promieniowania albo osteoporozy".

Tomograficzny obraz kręgosłupa profesora Karwana wykonany w Ciechocinku, z wyraźnym jeszcze fragmentem Drogi Mlecznej.

Na wszelki wypadek profesor Karwan zalecił wszystkim uczestnikom konferencji obserwację gwiazd o dużej masie w pozycji horyzontalnej,
w gorsecie na szyi i wysoko uniesionym nogami.

Jak podał program telewizji BBC "Horizon", japońscy naukowcy niedawno znaleźli wytłumaczenie osobliwości soczewkowania grawitacyjnego. Pracownicy obserwatorium Nachi-Katsuura stwierdzili, że to zjawisko, polegające na uginaniu promieni światła gwiazd w polu grawitacyjnym masywnego ciała występuje wtedy, gdy daną gwiazdę obserwują polscy astronomowie.

 

 

 

 

 
   

Pałac Branickich nie istniał przez 4 tys. lat
 
Plama na ciele
w skali 1:2500000
 
Gorszące sceny w filmie porno
Trzy nieznane argumenty Zenona z Elei przeciw życiu
 
Grupa Yeti wystawiła Umarłą klasę Kantora
Władysław Łokietek pierwszym polskim speleologiem?
Krótka historia T-shirta

 

 

 
redakcja kontakt © Copyright Nowy Pompon. All rights reserved.